Elektronický zabezpečovací systém spolu s kamerovým systémem nainstalované naší firmou Vám zajišťuje kompletní bezpečnost domu nebo firmy.
To vše při opravdu výhodném poměru cena/výkon.
Kamerové systémy CCTV mají dvojí základní použití:
Naše společnost nabízí kompletní řešení pro kamerové systémy - zajistíme všechny služby při dodávkách a instalaci kamerových systémů. Dodáváme vysoce moderní kamerové systémy vybavené digitálním systémem pro záznam obrazu i zvuku.
Digitální kamerové systémy dnes plně nahrazují starší analogové kamerové systémy. Digitální zpracování obrazu a práce se záznamem je podstatně variabilnější než analogové zpracování při dnes srovnatelných pořizovacích nákladech a nižších provozních nákladech. Současné kamerové systémy umožňují přenos obrazu i zvuku na dálku, a to i na velké vzdálenosti:
V naší nabídce jsou deskové kamerové systémy CCTV a to jak černobílé kamerové systémy tak i barevné kamerové systémy:
CCTV kamerové systémy mají standardní nebo vysoké rozlišení obrazu a vysokou světelnou citlivost. Kamery nabízíme v řadě provedení pro venkovní prostředí podle požadavků zákazníka:
Základním konstrukčním prvkem kamery je snímací čip. V kamerách pro bezpečnostní systémy se používají snímací čipy CMOS a CCD. Čipy CMOS jsou levnější, ale mají horší parametry – výrazně horší citlivost a většinou i menší rozlišení. Proto v naší nabídce naleznete jen kamery s kvalitnějšími čipy CCD.
Také provedení kamery je nutné pečlivě zvážit. Na výběr máme mnoho typů: vnitřní kamery, venkovní kamery, vodotěsné kamery, antivandal kamery, high speed dome kamery, speciální kamery, apod. Dále je nutné také určit mají-li být kamery skryté, nenápadné nebo naopak výrazné.
Světelné podmínky ve kterém budou kamery fungovat jsou faktorem velmi limitujícím a je nutné dle daných podmínek volit kamery s adekvátní citlivostí. Kamery se standardní citlivostí lze použít za běžných světelných podmínek, při špatném osvětlení (šero, pouliční osvětlení) se používají kamery ultracitlivé nebo kamery den/noc, při úplné tmě se pak používají kamery s IR přisvícením.
Zkratka CCTV je odvozena od anglického pojmu „Closed Circuit Television“, čemuž odpovídá český ekvivalent „uzavřené televizní okruhy“. Zatímco veřejné televizní vysílání je přístupné každému, kdo vlastní televizor, CCTV obraz je přístupný pouze tomu, kdo je připojen přímo do CCTV okruhu.
Často se pro CCTV kamerové systémy používá rovněž starší pojem průmyslová televize (nebo průmyslové kamery), což vyjadřuje původní použití CCTV kamer převážně pro průmyslové aplikace. Postupně se však začala průmyslová televize používat rovněž ve školství a zdravotnictví, ke sledování dopravy, ke kontrole výrobních procesů atd. Největší uplatnění však nalezly CCTV kamerové systémy při zabezpečení nejrůznějších objektů. Proto se můžeme často setkat rovněž s pojmem bezpečnostní kamery nebo zabezpečovací kamery.
Bezpečnostní kamery se dnes používají pro sledování nejrůznějších objektů a pozemků, k zabezpečení bank, muzeí, galerií, benzinových pump, parkovišť, letišť a v mnoha jiných zabezpečovacích aplikacích. Kamerové systémy jsou využívány při zabezpečení vnějších i vnitřních prostor, k zabezpečení velkých firemních objektů nebo v soukromé sféře (např. zabezpečení rodinného domu pomocí videovrátného). Často jsou bezpečnostní kamery nasazovány jako doplněk klasické EZS, čímž se zjednodušuje a zefektivňuje zabezpečení objektu.
S technickým pokrokem zejména v oblasti přenosových sítí a v oblasti digitalizace videosignálu se začínají stále více prosazovat tzv. webové kamery, jinak též IP-kamery (IP – „Internet Protocol“). V pouzdře webové kamery je kromě standardní analogové videokamery integrován též videoserver, který zajišťuje digitalizaci a komprimaci videosignálu a připojení videokamery k počítačové síti. IP-kamery mají implementované webové stránky, které umožňují sledovat obraz z webové kamery z kteréhokoliv místa v síti (LAN / Internet) pomocí standardního webovského prohlížeče (Internet Explorer). Webové kamery jsou proto využívány mimo jiné pro videomonitoring a zabezpečení vzdálených objektů.
Webové IP-kamery je nutné odlišovat od tzv. web-kamer nebo web-camů, které se prodávají za pár stovek v elektro obchodech. Tyto web-kamery nemají vestavěný videoserver a pro jejich připojení k síti je potřeba počítač vybavený videokartou nebo USB rozhraním a aplikačním software.
Často se webové IP-kamery používají jako tzv. on-line kamery k přímému přenosu na Internetu (sledování dopravy, průběhu stavby, sněhové zpravodajství ze zimních středisek apod.). Protože obraz z on-line kamery může sledovat kterýkoliv uživatel s připojením k LAN nebo Internetu, stávají se CCTV okruhy otevřenými systémy a pojem CCTV (uzavřené televizní okruhy) přestává být výstižný. Proto se pro označení této techniky se používají pojmy jako např. IP-monitoring, network video monitoring nebo OCTV („O“ jako “Open“ tj. otevřený).
CCTV kamerové systémy používají speciální videorekordéry umožňující dlouhodobý bezobslužný záznam obrazu z bezpečnostní kamery. Dříve používané analogové time-lapse videorekordéry, jsou postupně vytlačovány digitálními videorekordéry (DVR), které ukládají obrazová data na pevný disk (HDD). Často jsou digitální videorekordéry (DVR) vybaveny videoserverem, který umožňuje vzdálený přístup k rekordéru přes LAN / Internet.
Jinou možností digitálního záznamu je standardní PC vybavené videokartou a zabezpečovacím software.
Kamerový systém
http://cs.wikipedia.org/wiki/Kamerov%C3%BD_syst%C3%A9m
Zákon o ochraně osobních údajů
http://www.uoou.cz/uoou.aspx
Web o sledování pomocí kamerových systémů
http://www.slidilove.cz/