Naše firma se zabývá projektováním a montáží hromosvodových soustav dle platných norem ČSN. Naším cílem je poskytnout zákazníkům úplný sortiment a odpovídající servis.
Neustále sledujeme vývojové trendy v oboru a zařazujeme do nabídky nové produkty, materiály a technická řešení. Při realizování zakázek dokážeme uspokojit i náročné požadavky jak malých, tak i velkých zákazníků. K tomu disponujeme certifikáty a osvědčeními předepsanými zákonem.
Při poskytování služeb klademe důraz na individuální přístup, komplexnost a především na rychlost a kvalitu provedení.
Poskytujeme tyto služby
Na kterých objektech je nutné zřizovat hromosvody?
Ochrana před bleskem se musí zřizovat na stavbách a zařízeních tam, kde by blesk mohl způsobit:
Vyhláška Ministerstva pro místní rozvoj č. 137/1998 Sb o obecných technických požadavcích na výstavbu, § 47 Ochrana před bleskem
Před realizací hromosvodu je potřebné se rozhodnout, z jakého materiálu bude soustava zhotovena. Jedním z hlavních argumentů pro rozhodování je použití klempířských prvků. To znamená, že při použití měděných klempířských prvků, by i hromosvodní soustava měla být provedena z měděného materiálu a při použití titanzinkových plechů bychom doporučovali kombinaci nerezových podpěr vedení a slitiny hliníkového vodiče. Po tomto rozhodnutí zpracujeme na přání zákazníka cenovou kalkulaci celé zakázky.
Po dokončení střechy je již možné úplně dokončit celou hromosvodní soustavu v případě, že si zákazník přeje provést svodové vedení podle ČSN 34 1390 čl. 74, t.j. skryté svody – je vedení uloženo v ochranné trubce pod omítkou a zkušební svorky jsou uloženy v krabicích zapuštěných ve zdi nebo uloženy do krabice pod úrovní terénu.
Má-li být svodové vedení uloženo na podpěrách na povrchu, je potřeba aby byla dokončena fasáda objektu. Do této budou poté upevněny podpěry pomocí hmoždinek a uložen svodový vodič.
Kdy je provedeno vyúčtování zakázky a předána revize.
Po dokončení celé hromosvodní soustavy bude předáno cenové vyúčtování a výchozí revize o hromosvodu.
Dále se při určování bezpečnosti a provozuschopnosti elektrických zařízení vychází ze souboru Českých norem, jenž jsou harmonizovány s evropskými normami.
ČSN 33 1500 – základní norma pro provádění revizí elektrických zařízení a zařízení pro ochranu před účinky atmosférické a statické elektřiny. V čl. 3.1 se uvádí, že „Provozovaná elektrická zařízení musí být pravidelně revidována ve lhůtách stanovených v této normě“.
České elektro normy
http://www.normy.biz/seznam/elektro
Úřad pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví
http://csnonline.unmz.cz/vyhledavani.aspx
Antény, hromosvody a přepěťové ochrany aneb EN ČSN 62305 v praxi
http://elektrika.cz/data/clanky/anteny-hromosvody-a-prepetove-ochrany-aneb-en-csn-62305-v-praxi